سئو چیست؟

سئو چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک است.

چگونه بهینه سازی موتور جستجو کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند Google از الگوریتم یا مجموعه ای از قوانین برای تعیین اینکه چه صفحاتی را برای هر سوال مشخص نشان دهند استفاده می کنند. این الگوریتم ها بسیار پیچیده تکامل یافته اند و صدها یا حتی هزاران عامل مختلف رتبه بندی را برای تعیین رتبه بندی SERP های آنها در نظر می گیرند. با این وجود ، سه معیار اصلی وجود دارد که موتورهای جستجو برای تعیین کیفیت سایت و نحوه رتبه بندی آن ارزیابی می کنند:

پیوندها :

پیوندها از وب سایت های دیگر نقش اساسی در تعیین رتبه بندی یک سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دارند. به همین دلیل ، پیوند می تواند به عنوان رای کیفیت سایر وب سایت ها تلقی شود ، زیرا صاحبان وب سایت بعید است به سایر سایت های بی کیفیت پیوند دهند. سایتهایی که از بسیاری از سایتهای دیگر پیوند می گیرند از نظر موتورهای جستجو دارای اعتبار (به نام “PageRank” در Google) می شوند ، خصوصاً اگر سایتهایی که به آنها پیوند می دهند خود معتبر هستند.

محتوا :

موتورهای جستجو علاوه بر اینکه به پیوندها نگاه می کنند ، محتوای یک صفحه وب را نیز تجزیه و تحلیل می کنند تا تعیین کنند که آیا برای هر گونه جستجوی خاص مرتبط است. بخش عمده ای از SEO در ایجاد محتوایی است که به سمت کلمات کلیدی مورد نظر کاربران موتورهای جستجو در نظر گرفته شده است.

ساختار صفحه :

سومین مالفه اصلی SEO ، ساختار صفحه است. از آنجا که صفحات وب با HTML نوشته شده اند ، نحوه ساختار کد HTML می تواند بر توانایی موتور جستجو در ارزیابی یک صفحه تأثیر بگذارد. درج کلمات کلیدی مرتبط در عنوان ، URL و سرصفحه های صفحه و اطمینان از خزنده بودن سایت ، اقداماتی است که دارندگان سایت می توانند برای بهبود SEO سایت خود انجام دهند.

فرآیند بهینه سازی موتور جستجو شامل بهینه سازی هر یک از این مالفه های اصلی الگوریتم های موتور جستجو به منظور رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو است.

چه چیزی وارد سئو می شود؟

برای درک معنای واقعی SEO، بیایید این تعریف را تجزیه و تحلیل کرده و قسمت ها را بررسی کنیم:

کیفیت ترافیک. شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در دنیا را به خود جلب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید منبعی برای رایانه های اپل (apple) هستید در حالی که واقعاً شما یک کشاورز هستید که سیب (apple) می فروشید، این میزان بازدید با کیفیت نیست. درعوض، شما می خواهید بازدیدکنندگانی را جذب کنید که علاقه واقعی به محصولات ارائه شده شما دارند.

مقدار ترافیک. هنگامی که افراد مناسب را از طریق صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک کنید، بازدید بیشتر بهتر خواهد بود.

نتایج ارگانیک. تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک، ترافیکی است که مجبور به پرداخت آن نیستید.
این کل SE (موتور جستجو) SEO است.

بخش O از SEO – بهینه سازی – جایی است که افرادی که همه آن مطالب را می نویسند و آن را در سایت های خود قرار می دهند حدس می زنند که این محتوا و آن سایت ها را در اختیار شما قرار می دهد بنابراین موتورهای جستجو قادر به درک آنچه که می بینند و کاربران وارد شده هستند از طریق جستجو آنچه را که می بینند دوست خواهد داشت.

بهینه سازی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. همه چیز از اطمینان از برچسب های عنوان و توضیحات متا هر دو آموزنده و از طول مناسب تا اشاره پیوندهای داخلی به صفحاتی است که به آنها افتخار می کنید.

امتیاز مقاله :
5/5

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *